Pavel Ctibor

(CZ)
Brno ne 8.7. ve 20:30
Košice po 9.7. v 19:00
Ostrava út 10.7. ve 20:30

Takže zvířátka, předkus, silentbloky? (Pavel Ctibor)

 

Básník, prozaik, hudebník. Narodil se v roce 1971 v Praze, vystudoval fyziku pevných látek na Českém vysokém učení technickém tamtéž, pracuje v oboru. Vydal sbírky básní Takže (1991), Zvířátka z pozůstalosti (1993; remix 2011) a Předkus (1996) plus knížku drobných próz Silentbloky (2009). O té Miloslav Topinka napsal: „V těchto textech navazuje [Ctibor] na to nejpodstatnější, co ve světové poezii dvacátého století vznikalo, a co je u nás tak často opomíjeno: na experimentální metafyziku francouzské parasurrealistické skupiny Vysoká hra, na ,kruté divadlo‘ Antonina Artauda, na meskalinové experimenty jednoho z největších francouzských básníků, Henriho Michauxa.“

 

 

Pavel Ctibor: V okviru fizike neurejene trdne snovi je poseben poudarek

 

Fyzika pevných látek neuspořádaných je zvláštní důraz na fyziku kvazikrystaly, nesouměřitelné systémů a slitin s obřími jednotkových buněk, kde zlomení translační symetrie v lokální nebo globální úrovni.Také důraz pro spintroniko systémy magnetoferoelektričnih, magnety na bázi fullerenů, elektroaktivní elastomery, stejnějako částečně spořádaný. Máme také vyvinout kvadrupólová rezonance a detekci malých množství výbušnin.

 

Měkké ohledu na to, fyziky a fyziky povrchů tekutých krystalů, se zvláštním důrazem na vlastní organizaci koloidních částic, se tvořil od koloidních částic nebo oddělení fází molekulární motory. Samorganizacije studium a manipulace molekul v syntéze objednaných povrchových nanostruktur. Prikazalnikov a světelné modulátory.

 

Institut Jožefa Stefana, Jamova cesta
Segment je jedním z předních evropských laboratoří.